AKTUALNOŚCI

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Co ci powiem, to ci powiem, ale ci powiem…ciepłoooo… :-) Pamiętacie kto tak powiedział? TAK! Kwiczoł do Pyzdry w kultowym serialu Janosik. My też kochamy słońce, lato, ciepłe dni i Janosika. Dążymy do tego, aby nasz Festiwal stał się tak kultowy, jak wspomniany serial  i żeby podkręcić jeszcze temperaturę, przygotowaliśmy dla Was, droga publiczności, małą niespodziankę ;)

Pomóżcie nam, aby nasz Festiwal stał się potęgą i bądźcie z nami 28-30 czerwca w Jarocinie!

Do zobaczenia :-)

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

IDEA

  Chcemy propagować najbardziej wartościowe zjawiska i trendy, pojawiające się w muzyce polskiej, nawiązującej do tradycji chrześcijańskich oraz przełamać uprzedzenia dotyczące tematyki poruszanej przez twórców i wykonawców. Wbrew powszechnie panującemu przekonaniu, że muzyka chrześcijańska poza warstwą tekstową nie wnosi w szeroko pojmowaną kulturę nic ciekawego, mamy w Polsce wielu wykonawców prezentujących głębokie treści i jednocześnie zasługującychna miano zjawisk i odkryć muzycznych, wartych nagłośnienia. Twórcy związani z tradycją chrześcijańską działają w bardzo szerokim wachlarzu stylów i brzmień - od tradycyjnych po hip-hop, muzykę elektroniczną czy heavy metal, które w pojęciu stereotypowym zupełnie nie współbrzmią z tekstami i przekazem jaki ma do zaoferowania chrześcijaństwo. Zapewniamy, że w tym bogactwie brzmień odnajdą się zarówno miłośnicy spokoju, tradycji, jak i subkultury młodzieżowe. Swoje miejsce znajdą u nas również artyści, którzy nie identyfikują się bezpośrednio ze sceną chrześcijańską, ale ich przekaz jest pozytywny, mądry i wartościowy.

MAMY NADZIEJĘ, ŻE ZAINTERESUJEMY WAS RÓŻNOBARWNOŚCIĄ TRENDÓW, W JAKIE WPISUJĄ SIĘ TWÓRCY NAWIĄZUJĄCY DO TRADYCJI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ, ŻE WYPCHNIEMY Z MASOWEJ ŚWIADOMOŚCI BŁĘDNE PRZEKONANIE DOTYCZĄCE MUZYKI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ – POSTRZEGANEJ JAKO NISZOWA, NIEPOPULARNA, MAŁO WARTOŚCIOWA POD WZGLĘDEM ARTYSTYCZNYM

 

GENEZA

Pomysłodawcami festiwalu są Bogdan Romaniuk, pełniący funkcję Radnego Sejmiku Województwa Podkarpackiego oraz Zbigniew Walczak, Wójt Gminy Jarocin. Swoim pomysłem zarazili innych. Wspólnie chcemy stworzyć wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które nie przejdzie bez echa nie tylko na naszym Podkarpaciu. Skąd idea promowania muzyki chrześcijańskiej? Uważamy, że ten nurt jest mało znany i niesłusznie niedoceniany. Do tego nie wszystko co jest lansowane w mediach nam się podoba. Chcemy więc stworzyć alternatywę dla osób chcących poszerzyć horyzonty i wiedzę na temat mnogości nurtów i zjawisk zaistniałych współcześnie w świecie polskiej muzyki nawiązującej do kultury chrześcijańskiej i muzyki w ogóle. Są wśród nas osoby, które dobrze poruszają się w nurcie muzyki chrześcijańskiej, potrafią wskazać perełki i chcą się swoimi odkryciami podzielić. 

 

NAZWA

Nazwa festiwalu - „Festiwal Muzyki Pozytywnej – T3” - wskazuje, że twórczość zaproszonych przez nas artystów łączy pozytywny przekaz. Niektórzy wprost nawiązują do Ewangelii, u innych nie mniej wyraźnie widać inspirację wiarą i duchowością. Teksty śpiewane przez naszych artystów są mądre, wartościowe, w refleksyjny sposób opowiadają o najistotniejszych sprawach w życiu. Nie ma w nich miejsca na agresję i nietolerancję. Drugi człon nazwy „T3” pochodzi z pieśni „Hymn o Miłości”, niosącej najważniejszy przekaz świata.

 

Z pierwszego listu św. Pawła do Koryntian (1 Kor 13, 1-13)

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.


Gdybym też miał dar prorokowania
i znał wszystkie tajemnice,
i posiadł wszelką wiedzę,
i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił,
a miłości bym nie miał,
byłbym niczym.


I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją,
a ciało wystawił na spalenie,
lecz miłości bym nie miał,
nic bym nie zyskał.


Miłość cierpliwa jest,
łaskawa jest.
Miłość nie zazdrości,
nie szuka poklasku,
nie unosi się pychą;
nie dopuszcza się bezwstydu,
nie szuka swego,
nie unosi się gniewem,
nie pamięta złego;


nie cieszy się z niesprawiedliwości,
lecz współweseli się z prawdą.
Wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy,
we wszystkim pokłada nadzieję,
wszystko przetrzyma.
Miłość nigdy nie ustaje,
[nie jest] jak proroctwa,które się skończą,
albo jak dar języków, który zniknie,
lub jak wiedza, której zabraknie.
Po części bowiem tylko poznajemy,
po części prorokujemy.


Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe,
zniknie to, co jest tylko częściowe.


Gdy byłem dzieckiem,
mówiłem jak dziecko,
czułem jak dziecko,
myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem,
wyzbyłem się tego, co dziecięce.

Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno;
wtedy zaś [ujrzymy] twarzą w twarz.
Teraz poznaję po części,
wtedy zaś będę poznawał tak, jak sam zostałem poznany.

Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - TE TRZY:
największa z nich [jednak] jest miłość.

 

WSPARCIE

Festiwal Muzyki Pozytywnej - T3 został w 2019 roku objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, Starosty Niżańskiego Roberta Bednarza oraz Księdza  Biskupa Sandomierskiego dr. Krzysztofa Nitkiewicza, otrzymując główne wsparcie finansowe od Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura - Interwencje 2019" oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla. Partnerami wydarzenia są: Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Gmina Jarocin i Powiat Niżański. Patronat medialny został objęty przez: Radio Rzeszów, Radio VIA, Radio Leliwa, Nowiny, Nowiny 24, TVP3 Rzeszów.

Patroni medialni

©2021 Festiwal Muzyki Pozytywnej - T3. All Rights Reserved. Designed By Rafał Marchut

Search